چهارشنبه 22 شهریور 1396 :: نویسنده : نویسنده

تقویت عضلات اطراف مفاصل, روماتیسم مفصلی

 

کاهش دادن درد مفصل

زمانی که درد مفاصل افزایش پیدا می‌کند به دنبال تسکین سریع درد خواهید بود. اما ممکن است دوست نداشته باشید از مسکن‌ها استفاده کنید به خصوص اگر از عوارض جانبی آن‌ها یا تداخلشان با سایر مواد دارویی نگران باشید. ممکن است استفاده از دارو به تنهایی کمکی به شما نکند و به دنبال روش غیر دارویی برای تسکین و درمان درد خود باشید. استفاده از یخ یا گرما برای این دردها عالی است اما تنها گزینه پیش روی شما نیست. در این مقاله قصد داریم ۷ مورد از درمان‌های طبیعی و خانگی برای درد مفاصل را بیان کنیم.

از سوزن و طب سوزنی استفاده کنید:

مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد که طب سوزنی می‌تواند درد مفاصل را بهبود ببخشد. یک بررسی نشان داد که استفاده از طب سوزنی می‌تواند در بهبود درد و سفتی در افراد مبتلا به فیبرومیالژیا (نوعی روماتیسم بافت همبند) موثر باشد. بنابراین اگر از سوزن نمی‌ترسید بهتر است چند جلسه طب سوزنی را امتحان کنید. فقط به خاطر داشته باشید که برای دریافت نتیجه باید چند جلسه از این طب استفاده کنید.

از آب درمانی بهره‌مند شوید:

شنا کردن، ایروبیک‌های آبی و سایر فعالیت‌های مرتبط با آب می‌تواند انعطاف پذیری و قدرت بدن را افزایش دهد. مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۴ نشان داد که تمرینات و ورزش‌های آبی می‌تواند باعث کاهش درد شود و عملکرد فیزیکی بدن را بهبود ببخشد. در این میان مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد که ۴۵ دقیقه تمرین ورزشی آبی می‌تواند درد زانو را کاهش دهد.

از کرم‌های حاوی کپسایسین استفاده کنید:

کپسایسین که مسئول ایجاد حرارت و گرما در فلفل است در ساخت کرم‌ها و پمادهای ضد درد نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده به طور موقت از ماده p (یک ماده شیمیایی در مغز که باعث تحریک گیرنده های درد می‌شود) استفاده می‌کند و همین امر باعث می‌شود بدن درد مفاصل را احساس نکند. مطالعات انجام شده نشان داده است که ۸۰ درصد افراد مبتلا به آرتروز یا آرتریت روماتوئید با اعمال کرم‌های حاوی کپسایسین چهار بار در روز به مدت دو هفته درد کمتری داشته‌اند.

 

تقویت عضلات اطراف مفاصل, روماتیسم مفصلی

 

مصرف مکمل‌ها را فراموش نکنید:

گلوکوزامین و کندرویتین سولفات (موجود در غضروف انسان) برای درمان درد و التهاب همراه با آرتروز بسیار محبوب هستند.مطالعات بی شماری برای بررسی تاثیر این مواد انجام شده است. مثلا مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۵ مشخص کرد که این مواد به طور قابل توجهی درد را کاهش می‌دهد و عملکرد افراد را بهبود می‌بخشد. معمولا خطری در مصرف این مکمل‌ها وجود ندارد اما به هیچ عنوان نباید خودسرانه مصرف شود.

مصرف ماهی را فراموش نکنید:

همه افراد به خوبی می‌دانند که ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ است و خاصیت ضد التهابی دارد. مصرف مکمل‌های ماهی نیز می‌تواند به کاهش درد کمک کند. مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۵ نشان داده است که افراد مبتلا به آرتروز که ۱۰۰۰ میلی گرم مکمل روغن ماهی مصرف کرده بودند، درد کمتری در زانوهای خود داشتند.

تمرین تای چی نیز می‌تواند مفید باشد:

استفاده از تمرینات تای چی یک روش بسیار خوب برای تقویت عضلات اطراف مفاصل و افزایش دامنه حرکتی بدن است. بررسی انجام شده در سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد که تمرینات تای چی نشانه‌های درد، سفتی و عملکرد فیزیکی بدن را بهبود می‌بخشد.

زانوی خود را بپوشانید:

اگر شما نیز به آرتروز زانو مبتلا هستید بهتر است آن را بپوشانید. اینکار باعث کاهش التهاب و تورم در زانو می‌شود. در طول روز نیز استفاده از زانوبندهای مخصوص می‌تواند حمایت بیشتری برای مفاصل زانو فراهم کند و هنگام راه رفتن به شما کمک خواهد کرد. در این صورت درد کمتری خواهید داشت.

منبع:majalesalamat.com

 

The post کاهش دادن درد مفصل appeared first on جذاب.


لینک منبع و پست :کاهش دادن درد مفصل
http://www.jazzaab.net/%d8%af%d8%b1%d8%af-%d9%85%d9%81%d8%b5%d9%84-%d8%b1%d8%a7-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%da%a9%d8%a7%d9%87%d8%b4-%d8%af%d9%87%db%8c%d9%85%d8%9f-2.htmlنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 6 شهریور 1396 :: نویسنده : نویسنده


وب سایت سایبربان – امیرحسین شمس: یک محقق امنیتی به نام دیوید جاکوبی «David Jacoby»، نشان داد که مسنجر جدید فیس‌بوک در حال گسترش بدافزارهای مخرب است. براساس تحقیقات صورت گرفته قربانیان به وب‌سایت‌های جعلی‌ای سوق داده می‌شوند که نمونه سایت‌های معروف است.

توزیع بدافزار از طریق مسنجر فیس‌بوک

جاکوبی محقق ارشد واحد امنیت کسپرسکی، هشدارهایی به‌تمامی کاربران این مسنجر داد که مراقب لینک‌های ناشناس و ارسالی توسط افراد مشکوک باشند. جاکوبی افزود که پس از تجزیه‌وتحلیل‌های صورت گرفته به این نتیجه دست‌یافتیم که تمامی این مشکلات از پیام‌رسان فیس‌بوک نشئت می‌گیرد. وی ادامه داد که بیشتر این نرم‌افزارهای مخرب حاوی چند پلتفرم بدافزاری و آگهی‌افزاری است که این آگهی‌افزارها برای جلوگیری از ردیابی و همچنین کسب درآمد کلیکی استفاده می‌شوند.

آگهی‌افزار یا آگ‌افزار (Adware) یک برنامه رایانه‌ای است که جهت اهداف تبلیغاتی و نشان دادن پیام‌ها و آگهی‌های تبلیغاتی در رایانه افراد طراحی‌شده است. این نوع نرم‌افزارها عموماً خطر خاصی برای رایانه ایجاد نمی‌کنند اما برخی از آن‌ها سرعت سیستم را کاهش داده و در کار نرم‌افزارهای امنیتی اختلال ایجاد می‌کنند.

علاوه بر این، لینک‌های مخرب از طریق حساب فیس‌بوک مسنجر ارسال می‌شوند و تمامی دوستان شما در مسنجر را نیز آلوده می‌کنند، حتی این امکان وجود دارد که از طریق کلیک‌جکینگ (clickjacking) شما را آلوده کنند. کلیک‌جکینگ به این معناست که شما بر روی یک لینک کلیک کرده اما به‌طور ناخواسته مطلب دیگری برای شما نمایش داده می‌شود.

روش این نوع از حملات براساس تمرکز بر روی سرقت هویت شخصی افراد طراحی‌شده است و باید به پیام‌هایی که از افراد ناشناس به مسنجرمان ارسال می‌شود، بی‌اعتنایی کنید.

همچنین لینک‌های ناشناسی که از طرف دوستانتان ارسال می‌شود را باز نکنید زیرا ممکن است آن حساب کاربری توسط هکرها به سرقت رفته و از آن سوءاستفاده شود.

این پیام‌های مخرب ممکن است در پشت یک فایل ویدیویی مخفی‌شده باشند و به‌محض کلیک بر روی آن اجرا شوند.

جاکوبی گفت: «به‌طور حتم مشخص نیست که چه کسانی در پس این سوءاستفاده‌ها از مسنجر فیس‌بوک قرار دارند؛ اما نکته حائز اهمیت اینجا است که فیس‌بوک بیش از یک میلیارد و دویست میلیون کاربر در ماه دارد و این‌گونه جرائم سایبری برای آن‌ها بسیار نگران‌کننده است.»

این مجرمان سود زیادی از تبلیغات ناخواسته در فیس‌بوک به دست می‌آورد که به‌طور حتم مبلغ قابل‌توجهی خواهد شد.

علاوه بر آن فیس‌بوک وعده داد که به‌زودی کمپین‌های منتشرکننده برنامه‌های مخرب را شناسایی و از بین خواهد برد.

از طرفی این نیاز حس می‌شود که باید برنامه‌های آنتی‌ویروس به‌گونه‌ای ارتقا یابند که بتوانند لینک‌های معیوب و مخرب را شناسایی کنند و همچنین هشدار لازم را جهت مخرب بودن برخی لینک‌ها را به کاربران بدهند تا کاربران به‌طور ناخواسته در دام هکرها و نرم‌افزارهای مخرب نیفتند.لینک منبع

مطلب توزیع بدافزار از طریق مسنجر فیس‌بوک در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :توزیع بدافزار از طریق مسنجر فیس‌بوک
http://mofidestan.ir/2017/08/28/%d8%aa%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b9-%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-%d8%b7%d8%b1%db%8c%d9%82-%d9%85%d8%b3%d9%86%d8%ac%d8%b1-%d9%81%db%8c%d8%b3%e2%80%8c%d8%a8%d9%88%da%a9/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :روز گذشته، ساکنین ایالات متحده شاهد وقوع پدیده‌ی خورشید گرفتگی کامل بودند که در صد سال گذشته بی‌سابقه بوده است. گرفتگی کامل خورشید، از غربی‌ترین نقطه‌ی ایالات متحده شروع شد و تا شرقی‌ترین نقطه‌ی آن ادامه داشت. گرفتگی مشابه، در سال ۱۹۱۸ میلادی رخ داده بود. بسیاری از مردم از ایالت‌های مختلف، به نقاطی سفر کردند که گرفتگی کامل در آن‌جا مشاهده می‌شد.

بسیاری از مردم ترجیح می‌دادند که به جای عکاسی و فیلم‌برداری، گرفتگی را مشاهده کنند و از تماشای لحظه‌ای آن لذت ببرند؛ اما در این میان افراد کنجکاوی بودند که تصاویر بسیار زیبایی را از خورشید گرفتگی کامل تهیه کردند تا زیبایی آن را به دیگر مردم نیز نشان دهند. این تصاویر، همگی ماندگار می‌شوند و یکی از زیباترین پدیده‌های طبیعی را به آیندگان و افرادی که شانس دیدن گرفتگی را نداشته‌اند، نشان می‌دهند.

البته هرگاه خورشید گرفتگی کامل رخ می‌دهد، باید یادی از آلبرت اینشتین، فیزیک‌دان برجسته‌ی قرن بیستم کرد؛ زیرا اینشتین بود که برای نخستین‌بار اعلام کرد که نور با عبور از کنار اجرام بزرگ آسمانی، خم می‌شود. خورشید گرفتگی کامل سال ۱۹۱۸ میلادی ثابت کرد که اینشتین درست می‌گوید و از آن زمان به بعد، هرگاه خورشید گرفتگی کامل رخ می‌دهد، باز هم نظریه‌ی اینشتین اثبات می‌شود.

در ادامه می‌توانید گزیده‌ای از بهترین تصاویر خورشید گرفتگی کامل ۲۱ آگوست ۲۰۱۷ در ایالات متحده آمریکا را مشاهده کنید.

گرفتگی بر فراز اورِگان

خورشید گرفتگی

شخصی به هنگام پرواز بر فراز اورِگان، از پنجره‌ی هواپیما تصویری زیبا را از خورشید گرفتگی به ثبت رسانده است.

گرفتگی و عظمت صخره‌ها

خورشید گرفتگی

شاید بتوان این تصویر را یکی از بهترین تصاویر خورشید گرفتگی نامید. عکاسی که این تصویر را به ثبت رسانده، می‌گوید که چهار روز تمام برای ثبت این تصویر برنامه‌ریزی کرده است. او به همراه دوستان خود به این نقطه آمده و توانسته تصویری زیبا را خلق کند.

مراحل گرفتگی

خورشید گرفتگی

اورِگان، یکی از نقاطی بود که مردم می‌توانستند گرفتگی را به طور کامل مشاهده کنند. در این تصویر، مراحل گرفتگی خورشید و کنار رفتن ماه از مقابل آن نشان داده شده است.

حلقه‌ی الماس

خورشید گرفتگی

حلقه‌ی الماس، به لحظاتی قبل و بعد از خورشید گرفتگی گفته می‌شود. در این لحظه بخشی از نور خورشید ظاهر می‌شود اما هنوز هم ماه بخش عظیمی از آن را پوشانده است و پدیده‌ای شبیه به حلقه‌ی الماس را به وجود می‌آورد. این تصویر توسط مَت دروبنیک از بندر کارلستون، کارولینای جنوبی به ثبت رسیده است.

هلال خورشید

خورشید گرفتگی

در این تصویر، بخشی از خورشید توسط ماه پوشانده شده است و هلال خورشید را به وجود آورده است. این تصویر در محوطه‌ی شرکت SparkFun Electronics واقع در نیووت، کلرادو به ثبت رسیده است.

فوران تاج خورشیدی

خورشید گرفتگی

جزئیات فوران تاج خورشیدی در این تصویر، بی‌نظیر است. این تصویر توسط محسن از مادراس، اورِگان به ثبت رسیده است.

گرفتگی روی نان

خورشید گرفتگی

نیازی نیست که حتماً برای تماشای خورشید گرفتگی به آسمان نگاه کنید. در این تصویر، شیلا ساند از اورِگان، توانسته تصویر خورشید گرفتگی را روی یک نان ببنید و به ثبت برساند.

سایه‌های گرفتگی

خورشید گرفتگی

در این تصویر، عکاس زیر سایه درخت قرار گرفته و توانسته نور خورشید را که از میان شاخه‌ها و برگ‌های درخت عبور کرده و به زمین تابیده است، ثبت کند.

گرفتگی از فضا

خورشید گرفتگی

ساکنین ایستگاه فضایی بین‌المللی نیز شانس این را داشته‌اند که به هنگام خورشید گرفتگی کامل، در مدار نزدیک به آمریکا حضور داشته باشند و سایه‌ ماه را روی آمریکا مشاهده کنند.

عبور ایستگاه از مقابل خورشید

خورشید گرفتگی

یکی از عکاسان ناسا، توانسته به کمک دوربین و تجهیزات مناسب، تصویری از لحظه‌ی عبور ایستگاه فضایی بین‌المللی از مقابل خورشید را به ثبت برساند.

لحظه‌ی عبور ماه

خورشید گرفتگی

همان‌طوری که می‌بینید، ماه در حال عبور از مقابل خورشید است. این تصویر از پارک ملی کاسکادس در واشنگتن به ثبت رسیده است.

آغاز گرفتگی کامل

خورشید گرفتگی

این تصویر که توسط ناسا به ثبت رسیده، نخستین تصویر از گرفتگی کامل در اورِگان است.

نوری که تاریک شد

خورشید گرفتگی

در این تصویر، ماه تقریباً به طور کامل در مقابل خورشید قرار گرفته و تاریکی آغاز شده است. این تصویر در ایالت اورِگان به ثبت رسیده است.

عبور ماه

خورشید گرفتگی

در این تصویر، ماه از مقابل خورشید عبور کرده است و آخرین پرتوهای نور خورشید به زمین تابیده می‌شوند.

بگذار نور بتابد

خورشید گرفتگی

کنار رفتن ماه و تابش مجدد نور خورشید را در این تصویر به خوبی می‌توان مشاهده کرد. این تصویر نیز در اورِگان به ثبت رسیده است.

عکاسان کنجکاو

خورشید گرفتگی

در این تصویر، تعدادی از عکاسان کنجکاو و خوش ذوق دیده می‌شوند که می‌خواهند تصاویر زیبایی را از گرفتگی کامل به ثبت برسانند. تاریک شدن هوا در این تصویر به خوبی مشخص است.

نخستین پرتوها

خورشید گرفتگی

در این تصویر، عبور نخستین پرتوهای خورشید را پس از عبور ماه مشاهده می‌کنید. نگاه کردن به این نور بدون محافظ، می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به شبکیه چشم وارد کند.

مردم مشتاق

خورشید گرفتگی

در این تصویر که از سیسترز، اورگان ارسال شده، دو دوست را مشاهده می‌کنید که به کمک محافظ چشمی، به خورشید گرفتگی نگاه می‌کنند.

هلال خورشید در لنز دوربین

خورشید گرفتگی

در این تصویر که باز هم از سیسترز، اورگان ارسال شده، هلال خورشید را می‌توان در لنز دوربین مشاهده کرد. به هنگام خورشید گرفتگی، نباید بدون محافظ، از طریق دوربین به آسمان نگاه کرد.

گرفتگی بر فراز کوه‌ها

خورشید گرفتگی

این تصویر در جکسون، وایومینگ به ثبت رسیده است. این ایالت، در ناحیه کوهستانی غرب آمریکا واقع شده است و خورشید گرفتگی، منظره‌ی بسیار زیبایی را در این ایالت به وجود آورده است.

تاریک شدن آسمان وایومینگ

خورشید گرفتگی

در این تصویر، گرفتگی کامل را مشاهده می‌کنید. این تصویر در پارک ملی گرند تتون واقع در ایالت وایومینگ به ثبت رسیده است.

مستقر کردن تجهیزات

خورشید گرفتگی

مردم ایالت وایومینگ، ساعاتی پیش از وقوع خورشید گرفتگی، دوربین‌ها و تلسکوپ‌های خود را آماده کردند تا بتوانند خورشید گرفتگی را با جزئیات بیشتری مشاهده کنند.

حلقه‌ی الماس در وایومینگ

خورشید گرفتگی

پدیده‌ی حلقه‌ی الماس، این‌بار در کَسپر، وایومینگ قابل مشاهده است.

ترافیک سنگین

خورشید گرفتگی

تراکم ترافیک در بزرگراه ۲۵ به هنگام ورود مردم به کَسپر، وایومینگ. این ایالت، یکی از نقاطی است که مردم می‌توانستند خورشید گرفتگی را به طور کامل ببینند. از این رو، افراد بسیاری به این ایالت سفر کرده‌اند.

مراحل گرفتگی در آیداهو

خورشید گرفتگی

این تصویر در واقع ترکیبی از ۱۱ تصویر مختلف است که مراحل گرفتگی در بویز، آیداهو را نشان می‌دهد. در این ایالت، گرفتگی ۹۹.۵ درصدی اتفاق افتاد؛ اما تاریکی به اندازه‌ای بود که چراغ‌های شهر روشن شدند.

چشم آسمان

خورشید گرفتگی

در این تصویر، پوشیده شدن خورشید توسط ماه را به خوبی می‌توان مشاهده کرد. پیش‌تر، شبیه‌سازهای رایانه‌ای، شکل ظاهری پرتوهای خورشید در جریان خورشید گرفتگی را پیش‌بینی کرده بودند که دقیقاً مشابه این عکس بود. این تصویر، در یوزفول، میزوری به ثبت رسیده است.

گرفتگی پشت ابرها

خورشید گرفتگی

در ایلینوی، هوا ابری بود و به هنگام خورشید گرفتگی، امکان مشاهده‌ی مستقیم آن وجود نداشت؛ اما منظره‌ای به وجود آمد که ساکنین سایر ایالت‌ها از مشاهده‌ی آن محروم ماندند. این تصویر، یکی از زیباترین مناظر خورشید گرفتگی روز گذشته است.

گرفتگی بر فراز صلیب سفید

خورشید گرفتگی

صلیب سفید بالد نَب، یکی از ساختارهای مشهور ایلینوی است. روز گذشته، خورشید گرفتگی از بالای ناحیه‌ی نزدیک به این صلیب عبور می‌کرد و عکاسان به آن‌جا رفتند تا بتوانند تصاویر خود را ثبت کنند. گفته می‌شود که روز گذشته ۷۰۰ نفر به این ناحیه آمده‌اند.

عبور نور خورشید از عدسی دوربین

خورشید گرفتگی

دو نفر در ایالت کنتاکی، خلاقیت جالبی به خرج داده‌اند و از عدسی دوربین خود برای بازتاب نور خورشید استفاده کرده‌اند تا تصویر جالبی را از خورشید گرفتگی جزئی خلق کنند.

گرفتگی و فلامینگو

خورشید گرفتگی

یک مجسمه‌ی بتنی در کارولینای جنوبی را مشاهده می‌کنید که همانند سایر مردم، به تماشای خورشید گرفتگی کامل پرداخته است. البته محافظ چشمی خود را فراموش کرده است!

جزیره پالمز

خورشید گرفتگی

آسمان جزیره‌ی پالمز نیز ابری بود؛ اما ساکنین این جزیره برای دقایقی توانستند خورشید گرفتگی را از میان ابرها مشاهده کنند.

خورشید گرفتگی کامل بعدی، در سال ۲۰۲۴ در آمریکا قابل مشاهده است. در ایران نیز تاریخ آخرین خورشید گرفتگی کامل به سال ۱۹۹۹ (۱۳۷۸) باز می‌گردد. خورشید گرفتگی کامل بعدی، در تاریخ ۳۰ اسفند ۱۴۱۲ در ایران قابل مشاهده خواهد بود؛ اما برای مشاهده‌ی آن باید به شهرهای جنوبی سفر کنید.لینک منبع

مطلب برترین تصاویر خورشید گرفتگی کامل روز گذشته در ایالات متحده در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :برترین تصاویر خورشید گرفتگی کامل روز گذشته در ایالات متحده
http://mofidestan.ir/2017/08/22/%d8%a8%d8%b1%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d9%88%db%8c%d8%b1-%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%b4%db%8c%d8%af-%da%af%d8%b1%d9%81%d8%aa%da%af%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%84-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%da%af/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مطالب اینترنتی
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو